O našem klubu

Náš jezdecký klub najdete v krásné krajině ve vesničce Žižkovec, hned vedle Hradce Králové a pouhou hodinu cesty z Prahy. Areál začala Petra Safari budovat se svým bývalým manželem před 10 lety. Na zelené louce postupně vyrostla aktivní stáj (která byla jednou z prvních v České republice), boxové ustájení, krytá hala, paddocky i pastviny. Dnes se tu o koně, jejichž trénink má na starosti Andrea Dohnalová, starají dva ošetřovatelé i sama majitelka. Oběma ženám, Petře i Andree, dělá radost také Petřina dcera Leticie, která Jezdecký klub Žižkovec úspěšně reprezentuje na drezurních i parkurových závodech.

Život s koňmi a péče o ně je naší vášní

Petra Safari, majitelka Jezdeckého klubu Žižkovec

Koním propadla před 20 lety. Vždycky ráda sportovala, hrála tenis nebo se věnovala jiným aktivním sportům, ale pak jí změnila život návštěva kladrubského hřebčína. Jezdit se učila v hřebčíně manželů Půlpánových v Chlumci - motivací přitom byla touha zúčastnit se parforsního honu. Následoval nákup prvního koně, pak druhého, třetího... a bylo rozhodnuto. Vyzkoušela si i parkurové závodění, dnes ale jezdí jen pro radost a naplno se věnuje svému areálu, v němž se dvěma dcerami a několika psy i bydlí.

Máte dotaz ohledně ustájení koní? Neváhejte a napište ZDE


Andrea Dohnalová, profesionální trenérka jezdeckého klubu Žižkovec

Jako dítě byla vášnivá "pejskařka". Jenže pak jednoho dne zašla se svojí sestřenicí do jezdeckém oddílu JK Jezdec Lázně Bohdaneč, a psi se stěhovali na druhou příčku. Když jí pak jeden známý, jezdec všestrannosti, navrhl, aby přešla k nim do klubu, že mají spoustu koní a nemá je kdo jezdit, začala se závoděním. Jejím největším úspěchem bylo umístění na Mistrovství České republiky ve všestrannosti. Dnes závodí na vlastních koních i na koních klientů, které zároveň i trénuje.

Máte dotaz ohledně cen tréninku? Zajímají vás podrobnosti o průběhu tréninku? Neváhejte a napište mi ZDE